Postavili jste si terasu a zjistili jste, že byste v ní trávili čas celoročně? I za nepříznivého počasí nebo naopak byste se rádi schovali před silnými slunečními paprsky do stínu? Představíme vám pár tipů, jak si terasu zastřešit.
Se zastřešením terasy v případě, že sousedí s domem, byste měli počítat už v projektu. Vyhnete se tak dodatečným problémům, protože budete počítat se zatížením střešní konstrukce nad předpokládanou terasou už v projektu domu a stavbu tomu přizpůsobíte.
1.) Pergola
- Elegantním a vcelku jednoduchým řešením, které zvládne každý domácí kutil levou zadní, je zastřešení terasy pomocí pergoly. Pokud si však chcete pergolu užívat i v deštivém a větrném počasí, měli byste myslet na to, že musíte na pergolu položit krytinu. Pokud chcete, aby vám do pergoly pronikalo sluneční světlo, použijte například průhledné polykarbonátové desky či PVC vlnité desky. Pokud se bez slunečního světla obejdete, bohatě vám postačí umělé šindele nebo vlnitý plech.
- Více o stavbě pergoly najdete tady.
2.) Zasklení
- Zasklení terasy dává maximální možnost slunečním paprskům proniknout skrz. Pokud si zasklíte terasu ze všech čtyř stran, získáte tím zimní zahradu. Jak si tedy v této zasklené nádheře vytvořit trochu stínu? Řešení je jednoduché, stačí si pod skleněnou střechu umístit markýzy. Umístěte je pod střechu proto, abyste dostáhli jejich delší životnosti. Elegantním řešením pro zastřešení terasy je posuvné zasklení, které můžete podle potřeby posouvat po jednotlivých dílcích. Ovšem toto řešení je pochopitelně i značně nákladné.
3.) Fantazii se meze nekladou
- Nejlevněji vás vyjde použití například ne nějak zvlášť nákladného slunečníku, který můžete dle potřeby roztáhnout a zase schovat.